WordPress Yazı Özeti (Kısaltma) Uzunluğu

WordPress kullananlar temalarının özelliklerine göre farklılık gösterse de mutlaka yazı özetleri (kısaltmaları) ile karşılaşırlar. Bazen site görünümünü ayarlamak için bu yazı özetlerinin uzunluğunu kısaltmak ya da uzatmak gerekebilir. Bunu sağlamak için mevcut eklentiler olsa da aslında eklentiye hiç de ihtiyaç yoktur. WordPress içerisinde yazı özetlerini kontrol eden fonksiyon excerpt fonksiyonudur. Bu fonksiyonda yapacağımız ufacık bir değişiklik ile istediğimiz sonuca ulaşacağız. Şöyle ki; wordpress içerisinde wp-include/formatting.php dosyasını metin düzenleyici programı ile açıp dosya içerisinde excerpt kelimesini aratırsak aşağıdaki kod bloğunu göreceğiz. (WordPress 3.5.1 sürümünde 2143. satırda bulunuyor  )

 bu kod bloğunda 55 yazan kısım özetimizde 55 kelime gösterilmesi için ayarlanmıştır. Siz bu sayıyı kaç kelimelik özet isterseniz o sayıyla değiştirebilirsiniz. Ayrıca yazının sonunda görülen […] kısmını da değiştirme şansınız var. 

, ,

Bu yazı için 11 yorum var

 1. Merhaba hocam. Soylediklerinizi aynen yaptim ama maalesef bir sorunla karshilastim. Rica ederim ban ayardimci olun shu an sitem calishmiyor.

  Parse error: syntax error, unexpected $end in /home/a9143651/public_html/wp-includes/formatting.php on line 1986

  Boyle bir hata vermekte

 2. eski ayarlarina geri aldim shimdide bu sorun cikti ortaya

  Fatal error: fatal flex scanner internal error–end of buffer missed in /home/a9143651/public_html/wp-includes/formatting.php on line 2395

 3. Merhaba 3.8.1 sürümünde wp-include/formatting.php içerisinde 2373. satırda
  $excerpt_length = apply_filters( ‘excerpt_length’, 55 );
  satırında 55 yazan yeri değiştirerek düzenleyebilirsiniz.

 4. 55 olan yeri değiştirdim hale yazılar uzunn geliyorrr

  Devamnı Okuyun Çıkmıyorr Bi Yardım Etsen Benim Olaya

 5. Düzelmesi lazım, belki site önbellekten açıldığı için değişikliği göremiyorsunuzdur, önbelleği temizleyip tekrar deneyin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir