Word Dökümanını WordPresste Yayınlamak

             WordPress yazılı dökümanları düzenleme konusunda başarılı fakat sitemize resim ekleme işi biraz sıkıntılı,  özellikle resimli bir makaleyi wordpress sitemize yükleyeceksek çok zahmetli bir iş. Acaba word belgemi resimleriyle birlikte direkt olarak siteme atabilir miyim diye araştırırken yapılabileceğini buldum ve paylaşmak istedim. Kullandığım Ofis versiyonunun 2007 olduğunu belitmek isterim. Bu iş için öncelikle wordpress–>Ayarlar–>Yazma kısmındaki seçenekleri aktif hale getiriyoruz.

Site kısmında işimiz bittikten sonra Word belgemizi açalım ve sol üst köşede bulunan Ofis butonuna tıklayalım buradan Yayımla –> Web Günlüğü açtıktan sonra Hesapları Yönet –> Yeni tıklanacak.

Bu kısımda WordPress seçildikten sonra İleri butonuna tıklıyoruz.

Yukarıdaki ekran karşınıza çıktığında benim akifkaradas.com yazdığım kısma yukarıdaki kalıbı değiştirmeden kendi sitenizi yazacaksınız, kullanıcı adı ve parola kısmına ise wordpress panelinden girerken kullandığınız kullanıcı adınızı ve parolanızı gireceksiniz. Daha sonra Resim Seçenekleri butonuna tıklayalım ve buradaki ayarlamaları yapalım. Burada yapacağımız ayarlamalar word belgesindeki resimlerin nereye kaydedileceği ve nereden çağrılacağı bilgileridir.

Resim sağlayıcı olarak Sunucum seçelim.
Karşıya Yükleme URL’si kısmına
ftp://kullanıcı_adı:parola@akifkaradas.com/public_html/wp-content/uploads/2013/01
şeklinde yazacağız. Buradaki kullanıcı adı ve parola ftp hesabımıza girerken kullandığımız kullanıcı adı ve şifresi olacak. benim akifkaradas.com olarak yazdığım kısma siz kendi site adresinizi yazacaksınız.
Kaynak URL kısmına
http://akifkaradas.com/wp-content/uploads/2013/01

şeklinde bilgileri girdikten sonra Tamam butonuna tıklıyoruz.

buy cheap kamagra online

,palatino; font-size: medium;”>Bu ayarlamaları yaptıktan sonra içerisinde resim bulunan bir word belgesi açalım, Ofis düğmesi –> Yayımla –> Web Günlüğü seçelim. Word belgesinin başlık kısmına gireceğimiz metin wordpress Yazımızın Başlığı olacak, yukarıdaki menüden kategori kısmına tıklayarak yayınımızı hangi kategoriye eklemek istersek yazabiliriz, kategori ismi yazmadan yayınlarsak varsayılan kategori hangisi ise yazımız o kategoride görülür. Menüden Yayımla seçersek yazımız wordpress sitemizde hemen yayınlanır veya Taslak olarak da kaydedebiliriz.

, , ,