Grafik Animasyon Flash Cs5 Hafta-3

               Grafik ve Animasyon dersi 3. Hafta ders içeriği olarak zaman çizelgesinde kare kare animasyon yapma uygulamalarına devam ettik. Bu hafta öğrencilerden kendilerine ait cep telefonlarının ana ekran görüntülerini Flash Cs5 ortamında tasarlamalarını istedik. Animasyon olarak ise telefon ekranında Rehber tuşuna basılmasını, açılan rehberde herhangi birisini arama yapıyor görüntüsünü yapmalarını istedik.  Aşağıda bu örneklerden ikisi  verilmiştir.


Bu animasyon EML 11 A sınıfından Merve Dinç tarafından hazırlanmıştır.

Bu animasyon ATL 11 A sınıfından Tahir Ege tarafından hazırlanmıştır.

Analog Saat Uygulaması

Öğrencilerden kendilerine ait bir analog saat tasarımı yapmalarını isteyiniz. Her karede saniyenin 5 birim gitmesini ve 60 saniye olduğunda yelkovanın 5 dakika ilerlemesini sağlayınız.

Not: Akrep, yelkovan ve saniye çubuklarının merkez nokta etrafında dönmeleri şu şekilde sağlanabilir. Flash sahnesine eklenen nesneler aşağıdaki resimde görülen Serbest dönüştürme aracını seçip, nesnemizin üzerine geldiğimizde daire şeklinde bir işaret çıkmaktadır. Nesneyi bu şekilde çevirdiğimiz zaman ağırlık merkezinden dönmektedir.Ağırlık merkezini orta nokta değilde uç nokta olarak belirlersek, bu defa nesne ucundan dönmeye başlayacaktır. Bunu sağlamak için ise
yukarıdaki şekilde görülen ortadaki beyaz daireyi sürükleyerek en başa getirmemiz gerekmektedir.
Buy Cialis Professional UK

,palatino;">Ağırlık merkezini şekildeki gibi en başa getirip Serbest dönüştürme aracı kullandığımızda, nesnenin en uçtan döndüğünü görebilirsiniz.


Bu animasyon EML 11 A sınıfından Eda Koçpınar tarafından hazırlanmıştır.

, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir