Grafik Animasyon Flash Cs5 Hafta-2

              Grafik ve Animasyon dersi 2. Dönem 2. Hafta dersimizde karelerle çalışma konusu anlatılmıştır. Animasyonun temeli karelerdir,  her bir karede animasyonun farklı bir bölümü çizildikten sonra  çalıştırıldığında akıcı bir görüntü elde edilmektedir.

Uygulama 1.
550×200 ebatlarında istediğimiz renkte bir sahne açınız. Sahnenin sol kısmına bir daire çiziniz. Zaman çizelgesinde ikinci kare üzerinde sağ tıklayınız.

Bu kısımda Anahtar Kare Ekle seçeneği seçilir. Sahne üzerinde daire seçildikten sonra klavyeden sağ yön tuşu ile az bir miktar sağa kaydırılır. Aynı işlem daire sahnenin en sağına götürülene kadar yeni Anahtar Kare Ekleyerek yapılır. Ben 15 kare ekleyerek ekranın en sağına kadar daireyi götürdüm. Animasyonumuzu test etmek için CTRL + ENTER tuşlarına birlikte basınız. Animasyonun hızını azaltmak için FPS değerini azaltabilirsiniz. Benim animasyonumda FPS değeri 5 olarak belirledim.

Uygulama 2.

Buy Amoxil UK

,palatino; font-size: medium;">Bu uygulamada öğrencilerden Flash Cs5 kullanarak hesap makinası tasarlamalarını ve sizin belirlediğiniz bir işlemi kare kare yapmalarını isteyebilirsiniz. Biz sınıfta 10x12=120 işlemini yapan bir animasyon tasarımı yaptık.


Bu animasyon ATL 11 A sınıfından Serdar Kalkan tarafından hazırlanmıştır.

, , ,