c# Formda Flash (swf) Oynatmak

        C# formumuzda flash animasyon oynatabilmek için öncelikle ShockwaveFlashObject nesnesini toolboxa eklemek gerekiyor. Bu ekleme olayını adım adım gerçekleştirdikten sonra basit bir form üzerinde flash animasyonu oynatma ve durdurma işlemlerini gerçekleştireceğiz. Öncelikle toolbox üzerinde sağ tıklayarak Choose Item seçeneğini seçelim. Açılan ekranda COM Components sekmesinden Shockwave Flash Object nesnesini seçelim ve OK butonuna basalım. Toolbox a kırmızı renkli Shockwave Flash Object nesnesinin eklendiğini görebilirsiniz. Buraya kadar yaptıklarımızı resimlerle görelim.

Bundan sonraki aşamada ise formumuza eklediğimiz Shockwave Flash Object nesnesini form üzerine ekledikten sonra animasyonumuzu hangi boyutta görmek istiyorsak nesnemizin boyutlarını ona göre ayarlayabiliriz. Formumuza Oynat ve Durdur butonları ekleyerek tasarımı tamamlayalım. Formun tasarımını aşağıdaki gibi yaptım.

Formun Kodları :

Formunuza openFileDialog nesnesi ekleyerek Animasyonun bilgisayardan kullanıcı tarafından seçilmesini sağlayabilirsiniz.

, ,

Bu yazı için 4 yorum var

  1. yukarıdaki örnek size yardımcı olacaktır. Butonu swf olarak kaydedin, kodlarda “utku.swf” yazan kısma siz kendi flash dosyanızı yazın çalışacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir