22find.com Nasıl Silinir (Kesin Çözüm)

cialis uk

,palatino; font-size: medium;”>        Geçenlerde bir siteden program indirirken yanında gelen ufak bir yama bütün internet tarayıcılarımı ele geçirdi ve Internet Explorer, Google Chrome, Firefox Mozilla tarayıcılarımın tamamının açılış sayfası 22find.com oldu. Bilinen klasik yöntemlerin tamamını denememe rağmen hiçbir değişiklik olmadı. Site kendi içerisinde bir çözüm yolu vermiş, onu denedim yine bir sonuç elde edemedim. Bir arkadaşımın bilgisayarında da aynı sorun var fakat onda portalsepeti.com belası var ama çözüm yolu aynı.

Ben 22find.com dan aşağıdaki adımları tek tek uygulayarak kurtuldum.

1. Mozilla ve Google Chrome program ekle kaldır kısmından kaldırılacak.
2. Program Files içerisinden Chrome ve Mozilla klasörleri silinecek.
3. Internet Explorer menüsünde Araçlar > İnternet seçenekleri sekmesi açılacak. Genel sekmesinde Ana sayfamızı dilediğimiz bir sayfa url girerek değiştirelim.  (Resimde 1)


4. Yine genel sekmesinde Arama bölümünde Ayarlara tıklayalım (Resimde 2) ve bu kısımda 22find.com  ile alakalı bir şey varsa kaldıralım.

5. Masaüstünde internet Explorer simgesi üzerine sağ tıklayıp özellikler tıklayalım ve resimdeki kısımda 22find.com yazan kısma giriş sayfanızın url’sini yazın.


6. Program ekle kaldır kısmından Windows bileşenlerini ekle-kaldır kısmından Internet Explorer pasif hale getirilecek.

7. Başlat > Çalıştır> regedit yazılacak ve çıkan ekranda klasör dizininin en üstündeki bilgisayar ismi seçildikten sonra yukarıdaki menüden Düzen kısmından Bul tıklanacak. O kısma 22find yazın. 22find ile alakalı bişey bulduğu zaman sağ tıklayıp değiştir seçeceksiniz ve 22find.com yerine google.com yazınız. Bul penceresini tekrar açıp aramayı tekrar başlatın ve 22find kalmayıncaya kadar bu işlemi yapın. Bittikten sonra en üstteki bilgisayar dizinini tekrar seçerek son bir arama yaptırın, 22find bulamadıysanız regedit temizlendi demektir.

8. Masaüstündeki bilgisayarım simgesini tıklayıp açın ve buradaki arama kısmında 22find kelimesini aratın (dikkat edilecek nokta belgelerde değil yerel disk c ve d’de arama yaptırıyoruz). Bulduğunuz tüm dosyaları korkmadan sağ tıklayıp sil seçebilirsiniz. Tekrar arama yaptırın bulamadıysa tamam demektir.

9. Son olarak tekrar Internet Explorer aktif hale getirip eskisi kullanılabilir. chrome ve mozillayıda baştan kurmamız gerekecek.

, , , , , , ,

Bu yazı için 72 yorum var

 1. Arkadaşlar ben google chrome ve mozillayı silmeden direk hallettim.Aynı şekilde bütün internet arayıcılarına ya da ne deniliyorsa işte masaüstünde sağ tıklayıp özelliklere bastım hedef yazan yerde http://www. bu kısımdan sağ tarafa doğru ne varsa sildim ve google ı yaptım ve kurtuldum 😀

 2. Zaten 22find.com sitesinde alt kısımda uninstall bölümünde sizin yaptığınız yöntem anlatılıyor. Fakat birçok bilgisayarda sadece o kısmı değiştirmek yetmiyor veya bilgisayarı kapatıp açınca eski haline dönüyor. Kurtulmanıza sevindim 😀

 3. Merhaba ben bu dediklerinizi yaptım ancak son aşamada yani bilgisayarda arama yapıp silme kısmında bazı dosyaları silemedim hata gösterdi ne yapmam gerekiyor?

  1. Bilgisayarı yeniden başlatın ve bilgisayar açılırken F8 tuşuna basarak bilgisayarı GÜVENLİ KİP ile açın. Burada dosya silmeniz konusunda peoblem yaşayacağınızı sanmam.

 4. hiç biri olmuyor.. en kesin çözüm format atmak diyeceğim ama maalesef sonra tekrar bulaşıyor.. hacker lar bir yöntem bulmadığı sürece şundan eminim…! nur topu gibi 22find isminde bir virüsümüz var.. 🙂

  1. Ben ve birçok insan bundan kurtuldu. 3 hafta önce benim bilgisayarıma bulaşmıştı yukarıdaki işlemleri uyguladım ve o zamandan beri bir daha görmedim.

 5. Allah razı olsun hocam günlerdir deniyordum bir türlü silememiştim sayenizde kurtuldum:) keşke tüm bilgisayardan anlayanlar sizin gibi iyi niyetli olsa da bu virüslerle uğraşmak zorunda kalmasak.

 6. beyler bakı google chrome silmeyin . chrome girin sağ üst köşede 3 çizgi var tıklayın ayarlar deyin orada başlangıçta belirli bir sayfa aça tıklayın 22 finddş silin google yazın

  1. O kısmı atlayarak diğerlerini yaparsanız, sonradan o kısmı düzeltebilirsiniz.

 7. değerli bilgileriniz sayesinde sorunumu çözdüm, bunun için sizlere teşekkür etmek istedim. Sağolun varolun spas

 8. hocam ellerine saglık ne yaptıysam olmuyodu sayenizde kurtuldum ve cok basit anlatım icinde teşekkür ederim sık kullanılanlara ekledim sizi harikasınız 22find. bu meredden kurtuldum

 9. hocam çok saol Allah razı olsun bu 22find beni canımdan bezdirdi.Çok ayar oldum buna sayende kurtuldum.sağolasın.
  Allah seni sevdiğine kavuştursun.
  eyvallah…!

  1. Muhtemelen regedit kısmında tam temizlik yapamadınız, regedite girdikten sonra her defasında bilgisayarımı seçtikten sonra arama yaptıracaksınız ve bulamayıncaya kadar devam edeceksiniz.

 10. hocam arama bölümünden ayarlara tıklayınca nasıl silicem ingilizce dilidolayısıyla nasılsileceğimi bilemiyorum

 11. O kısımda ayarlara tıklayınca sol kısımda sekmeler göreceksiniz, sekmelere tıklayınca sağ kısımda o sekmeyle alakalı bilgiler çıkacak. Eğer onlar arasında 22find yazısını görürseniz yazıya tıkladığınızda hemen kenarında x işareti görülecektir. Ona tıklarsanız silinir. Eğer 22find yazısı yoksa o kısımda birşey yapmanıza gerek yok.

 12. Bu beladan bende uzun süredir kurtulamıyordum. Fakat bugün 22find sayfasının en altında Uninstall yazdığını gördüm. tıklayınca açılan sayfada tüm browser lar için talimatlar verilmiş.

  Ben Chrome kullanıyorum ve kaldırıp tekrar kurmaya gerek kalmadı. Meğer adamlar kısa yollara 22find.com sitesini parametre olarak yazmışlar.

  Tüm Chrome kısa yollarının üzerine sağ tuşla tıklayıp özellikleri seçin.

  Açılan pencerede Hedef:”C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe” den sonra yazan 22find ile ilgili uzuun yazıyı silin.

  sorun çözülecektir.

 13. ben hala kurtulamadım 22find den mozilla ve ınternet explorer de yüklü yukarıdakileri yaptım ama hala yüklü mozillayı sildim yükledim olmuyor

  1. Regedit kısmında problem yoksa düzelmesi gerekirdi. Adımları tekrar yapmanızı tavsiye ederim..

 14. Regedit BÖLÜMÜNÜ YAPTIM AMA ŞUNU FARK ETTİM VİRÜS MOZİLLA İLE INTERNETİ KENDİ YÜKLEMEYE BAŞLADI DÜN 1 TANE MOZİLLA VARDI BİLGİSAYARDA KAPATTIM ACTM 2 TANE OLMUŞ ? SİZCE NASIL Bİ SORUN VAR ? KALDIRAMIYORUM 22FİND’İ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

  1. Benim tavsiyem öncelikle bilgisayarın internet bağlantısını kesin, program ekle kaldır kısmında programları tarihe göre sıralayınız ve son zamanlarda yüklenen programlardan tanımadıklarınızı siliniz. Daha sonra mozillayı kaldırınız. Bilgisayardan tüm 22find ile alakalı bilgileri siliniz ve regediti temizleyiniz.

 15. COK SORU SORUYORUM AMA K.B INTERNET WİNDOS BİLEŞENLERİNDEN INERNETI DONDURAMIYORUM WİNDOWS XP YÜKLE DİYE UYARI VERİYOR BANA BU KONUDA BİLGİNİZ VAR MI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM YARDIMLARINIZ İÇİN .

  1. Windows kurulum CD sini takıp devam derseniz format atmadan işlemi gerçekleştirir. Herhangi bir dosyanız kaybolmaz sadece Exploreri pasifleştirmek için gerekli işlemleri yapar.

 16. mrb hocam ben ekle-kaldır ile başlatta çalıştır bölümünü bulamıyorum win.2010 kullanıyorum yardımcı olursanız teşekkür ederim

 17. Ekle kaldır kısmı denetim masasında Program Ekle Kaldır olarak geçer, çalıştır ise masaüstünde iken Başlat tuşuna basın açılan menüde Çalıştır yazar eğer ingilizce windows kullanıyorsanız Run yazar. Yine bulamazsanız Bul kısmına tıklayıp orada aratabilirsiniz…

 18. çok teşekkür ederim çok uğraştım birtürlü kurtulamamıştım bu illetten allah razı olsun

 19. Arkadaşlar Benimde başıma illet olmuştu bu olay. Çok şükür kesin olarak çözebildim.

  “AdwCleaner” adlı küçük ve ücretsiz bir virüs temizleyici ile tüm tarayıcılarım eski haline geldi. Hatta daha önce kendiliğinden kurulmuş olan bir sürü toolbarı da yok etti. Valla allah razı olsun bu programı yapandan

  AdwCleaner indirme : http://www.indirfree.org/Virus-Temizleme/AdwCleaner__14801.html

 20. benim anlamadığı teşekkürler hallettim diyen herkez cümlede hocam kelimesini kullanmış.. insanın içine ister istemez şüphe doğuyo…anlamadığım bir şey daha var. 1. resimdeki internet seçenekleri ile 2. resimdeki internet explorer aynı değil (resimler).

  1. Hocam yazanlar muhtemelen bilgisayar öğretmeni olduğum için öyle bir hitap seçmiş olabilirler fakat şüpheleriniz konusunda yapabileceğim birşey yok.. İkinci anlamadığınız konuya gelirsek ben İnternet Explorer 9 kullanıyorum, Explorer açıp Menü çubuğundan Araçlar–İnternet Seçenekleri seçerseniz Resim 1 ekranı ile karşılaşırsınız, aynı Explorer masaüstü kısayol simgesine sağ tıklayıp Özellikler seçerseniz Resim 2 ekranı ile karşılaşırsınız.

 21. Allah razı olsun gerçekten aylardır kurtulamadığım bir illetten kurtuldum. denediğim yollar içinde sonuç veren tek yol sizinki oldu. elinize emeğinize sağlık.

 22. arkadaşım gerçekten sağol beni bu sinir bozucu illetten kurtardın.daha önce başka birinin önerilerini uygulayıp olmayınca vazgeçmiştim.senin “kesin” sözcüğün dikkatimi çekti bir daha denedim ve kurtuldum.saygılar

 23. bende yukarıdaki arkadasın bahsettıgı gibi AdwCleaner programını indirip çalıştırdım ve 22find temizlendi..Hocam sizlerde isterseniz bu kısa yolu arkadaslara onerın..Program 2 mb boyutunda kurması çalıştırması ve virusu temızlemesi yaklaşık 3 dk suruyor

 24. benim hedef sayfam goolgle olarak görülüyor. bu problemi interneti kaldırmadan yapmanın bir yolu var mı? teşekkürler

 25. Bunun win8 için olanı yok mu? Bende internet seçeneklerinin genel kısmında arama diye bir bölüm yok ayrıca kısayol diye bir kısım da yok, hedef yazan bir yer de yok ne yapmalıyım?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir